BIO/KONTAKT

Jana Vrána

Tanečnice - Choreografka - Performerka - Lektorka Tance a Pilates

V současné době žije a tvoří v New Yorku.

Jana se narodila v Jihlavě, kde od svých 5 let působila v reprezentaci ČR v akrobatickém Rock & Rollu. Je mnohonásobná mistryně ČR a absolutní vítěz Světového poháru v juniorech.

Poté absolvovala divadelní tvorbu a taneční techniku na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Už během studia byla oceněna na prestižní mezinárodní choreografické soutěži „Nová Evropa“. Po dokončení studia absolvovala odbornou stáž na Institut del Theatre v Barceloně.

Ve svých uměleckých aktivitách se soustředí především na vlastní produkci, kde kombinuje tanec s novým médiem a rozvíjí tak rozmanité možnosti moderního tanečního projevu (BLACK&WHITE–2017, Resolution-2016, Clean Cut-2015, Electra–2013, Sfinga–2011, Magnet–2009, Včely–2006, Katharze–2004).

Svou tvorbu prezentuje na platformách doma i v zahraničí. Autorské projekty "Black&White" prezentovala v divadle Ponec a "Resolution" v NOD. Spolupracovala s režisérem Davidem Radoka na opeře "Arsilda". Podílela se na novocirkusovém projektu "Loser(s)". Sólově vystupovala v Národním divadle v opeře "Z mrtvého domu" v režii Daniela Špinara. Spolupracovala s výtvarníkem Vladimirem 518 na projektu "SPAM". Byla spolutvůrce a choreografkou projektu "Cinema Royal". Dále účinkovala např. v inscenacích Divadla Bratří Formanů "Obludárium", "Čarokraj", "Kráska a Zvíře a Roberta Wislona "Káťa Kabanová".

Kromě uvedených aktivit pracuje jako taneční interpret a model pro fotografy, šperkaře, hudebníky, filmaře a designéry. Spolupracuje např. s EOW NYC, School of Visual Arts NYC, Frederik Bond, Finn Taylor, Pio Squad, Lunchmeat, Designblock, Shooting Fashion Stars, MBPFW a mnoho dalších.

Kontakt

FB

INST

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Webby KOWORKS.cz